MISJA I CEL

Nasza misja
jest równa działaniom!

MISJA

MISJA

Misją fundacji jest poprawa warunków zdrowia i życia na świecie. Świecie, w którym ludzie są zdrowi, oddychają świeżym powietrzem i mają dostęp do skutecznej i przyjemnej służby zdrowia.

Cel:
1 000 000 nowych drzew

CEL

CEL

Nasza misję realizujemy przez tworzenie zielonych płuc Europy oraz pomoc w organizacji leczenia ciężkich chorób u ludzi na całym świecie. Posadzimy milion drzew, które znacząco zmienią powietrze. Pomożemy ludziom zmagającym się z ciężkimi chorobami, by przywrócić im możliwie jak najwięcej z wysokiego poziomu jakości życia.

Lasy są niezwykle istotne w naszym życiu. Pochłaniają one szkodliwy dla ludzi dwutlenek węgla, który w siebie wbudowują aby odbudować swoje tkanki.

Niestety lasy na całym świecie zostają wycinane w ogromnych ilościach. Konsekwencje tego są bardzo poważne. Dla przykładu w większości ubogich krajów Afryki, Azji czy Ameryki Południowej lasy tropikalne zostają wycinane w tempie zastraszająco szybkim. Mniej więcej co 3 lata znikają z mapy świata tereny lasów o powierzchni Polski.

W Polsce również stosujemy wycinkę drzew, zapominamy jak bardzo są ważne, że bez nich nie będzie życia na Ziemi.

Dodatkowym atutem drzew jest ich działanie filtracyjne, mianowicie drzewa wyłapują swoimi liśćmi sadzę oraz pył. Badania dowodzą, ze średniej wielkości las w ciągu roku odfiltrowuje około 68 ton pyłów. Drzewa wydzielają szereg substancji bakteriobójczych, mających zbawienny wpływ na zdrowie człowieka.

Wynikiem wycinki lasów jest pustynnienie terenów oraz zaburzenia gospodarki wodnej. Dodatkowo z każdą wycinką hektarów lasów giną zwierzęta, być może nieznane jeszcze gatunki roślin, zdarza się, że w lasach mieszkają pierwotne plemienia, które muszą opuszczać swoje jak dotąd naturalne środowisko.