Zielone Płuca Europy

To naprawdę profesjonalna akcja! Dołączyłam się od razu - bo wiem, że dzięki tej fundacji posadziłam już osiem drzew!

Karolina Bukowska

AKCJA

Zielone Płuca Europy

ZIELONY CERTYFIKAT to wyjątkowa akcja, niosąca korzyści wszystkim!

Fundacja 7HEALTH Foundation zachęca do działania i wspomagania nie tylko środowiska – ale także naszego zdrowia.

Łącząc siły we wspólnym celu – uda nam się pokazać wszystkim, że posiadacze ZIELONEGO CERTYFIKATU działają na rzecz środowiska, ale przede wszystkim, że możemy je zmieniać – na lepsze.

DZIĘKI WASZEJ POMOCY

Posadziliśmy razem już tyle drzew

4465

Ty za naszym pośrednictwem sadzisz drzewo - budujesz z nami nowe płuca Europy!

Przyczyniasz się do zmniejszenia ilości dwutlenku węgla poprzez zasadzenie swojego drzewa. Sprawdź jakie to proste!

A dzięki Twojej regularności, możesz z nami posadzić jedno drzewo lub więcej, w każdym kolejnym miesiącu - decyzja należy do Ciebie, a my nagrodzimy Cię ZIELONYM CERTYFIKATEM!

JAK TO DZIAŁA

Co zrobić, żeby zasadzić swoje drzewo

Możesz wesprzeć nasze działania swoją pracą jako wolontariusz lub dofinansować posadzenie drzewa.

Średni koszt posadzenia 3-4 letniego drzewa to 100 zł - składa się na to: sprawdzona sadzonka, teren, sadzenie, opieka nad drzewkiem oraz działania operacyjne fundacji.

Oczywiście możesz wspomóc nas wybraną przez Ciebie kwotą, jednak jeśli zdecydujesz się wpłacić 100 zł (lub wielokrotność_ to w podziękowaniu dostaniesz od nas Zielony Certyfikat potwierdzający ufundowanie Twojego drzewa o określonym numerze.

Jeśli zdecydujesz się na wsparcie nas kwotą 100 zł i jej wielokrotnością będzie to równoznaczne z tym, że posadzimy Twoje drzewo!

Ze wszystkich zgromadzonych środków kupimy sadzonki ze zweryfikowanej hodowli i zorganizujemy akcję ich sadzenia.

Jeśli chcesz uczestniczyć w akcji sadzenia lasu zostań naszym wolontariuszem, a powiadomimy Cię o najbliższym sadzeniu. Jako wolontariusz nie musisz wpłacać darowizny – Twoja praca jest dla nas również bardzo ważna!

Dzięki Twojemu wsparciu, czy finansowym, czy jako wolontariusza będziemy mogli razem polepszyć stan powietrza na świecie.

Pamiętaj, że każde zasadzone drzewo to więcej produkcji tlenu i przetwarzania dwutlenku węgla. Badania dowodzą, ze średniej wielkości las w ciągu roku odfiltrowuje około 68 ton pyłów. Drzewa wydzielają szereg substancji bakteriobójczych, mających zbawienny wpływ na zdrowie człowieka.

Razem możemy zmienić świat na lepszy!

Czy to nie jest dobra inicjatywa w czasach, kiedy wszyscy zmagamy się ze smogiem, zanieczyszczeniami środowiska - a TY przyczynisz się do osiągnięcia wspólnego celu? To dobra inicjatywa, za którą dziękujemy!

Zespół 7HEALTH Foundation

Ile smogu pochłania jedno drzewo?

Ile smogu pochłania jedno drzewo?

Jedno duże drzewo o wysokości ok. 25m pochlania tyle CO2, ile dostarczają dwa gospodarstwa domów jednorodzinnych! 1 ha drzew pochłania rocznie taką ilość dwutlenku węgla, którą wytwarzają samochody przejeżdżające ponad 100 tys. kilometrów. Las na powierzchni 1 ha rocznie asymiluje rocznie około 3600 kg węgla, zawartego w 16 mln m3 powietrza.

To znaczy, że hektar lasu wchłania w ciągu 1 godziny tyle CO2 ile wydziela go w tym czasie 200 osób.

Jedno drzewo produkuje w ciągu roku średnio tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu 2 lat.

Ile tlenu produkuje jedno drzewo?

Ile tlenu produkuje jedno drzewo?

Człowiek wykorzystuje w ciągu doby 14-18 m3 powietrza, a zużycie tlenu waha się od 60 do ponad 200 g. Według wyliczeń naukowców jeden hektar liściastego lasu wytwarza w ciągu 24 godzin około 700 kg czystego tlenu. Ta ilość gazu zaspokaja dobowe zapotrzebowanie na tlen 2500 ludzi. Duży buk produkuje dawkę dla 14 osób. 100-letni buk „wytwarza” w ciągu godziny 1200 litrów tlenu – taką ilość jest w stanie „wytworzyć” ok. 2700 młodych drzewek! Jedno drzewo produkuje w ciągu roku średnio tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu 2 lat.

Jedno drzewo produkuje w ciągu roku średnio tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu 2 lat.

WESPRZYJ AKCJĘ - POSADŹ Z NAMI SWOJE DRZEWO

DZIĘKUJEMY, ŻE CHCECIE WSPIERAĆ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ

Dzięki wpłatom pomożecie nam stworzyć Zielone Płuca Europy.

Średni koszt zasadzenia jednego drzewa to 100 zł, więc jeśli zdecydujesz się wpłacić właśnie tę kwotę lub jej wielokrotność - nagrodzimy Cię Zielonym Certyfikatem Zielone Płuca Europy z numerami drzew, które ufundowałeś.

Aby wpłacić darowiznę skorzystaj z formularza (wpłata online przez operatora płatności) lub  możesz także wesprzeć nas wpłacając środki przelewem tradycyjnym na konto:
Bank Pekao S.A. 97 1240 6768 1111 0010 9076 5963

WESPRZYJ AKCJĘ ZIELONE PŁUCA EUROPY